Pradinis puslapis >  „Hörmann” pristato garsiosios architektūros kalvės OMA atstovo paskaitą Lietuvoje

„Hörmann” pristato garsiosios architektūros kalvės OMA atstovo paskaitą Lietuvoje

Sausio d. 12 Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje, į atvirą paskaitą pakvies architektas Reinieris De Graffas, kuris priklauso Nyderlanduose įsikūrusiam, šiuo metu vienam įtakingiausių pasaulyje architektūros biurų OMA (Office for Metropolitan Architecture). Renginio mecenatas – garažo vartų, automatikos ir įvairios paskirties durų tiekėja „Hormann Baltic“.

„OMA atstovo vizitas yra svarbus įvykis Lietuvos architektūros ir statybų bendruomenei, todėl esame jo dalis. Manome, kad tokia praktika padeda pasisemti žinių apie tai, kas šiuo metu vyksta šiuolaikinės architektūros centre, o kartu įsikvėpti naujiems iššūkiams”, - sako „Hormann Baltic“ direktorius Tomas Radzevičius.

Reinieris de Graafas jau 20 metų yra OMA dalis, vienas šios organizacijos partnerių, vadovaujantis smegenų centrui ir tyrimų centrui AMO. Architektūros praktikas, mąstytojas aktyviai veikia Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Rusijoje, rengia parodas ir studijas apie tvarumą energetikoje. Pastaruoju metu architektas daug dirbo Maskvoje, OMA teikiant pasiūlymus rusiškajam Silicio slėniui – Skolkovo inovacijų centrui – ir vadovavo konsorciumui, kuris pasiūlė naujo Maskvos urbanistinio plano koncepciją.

OMA yra Nyderlanduose įsikūrusi tarptautinė architektūros praktikos ir studijų organizacija, kuriai, be R. de Graafo, priklauso tokios šiuolaikinės architektūros asmenybės kaip Remas Koolhaas, Ellen van Loon, Shohei Shigematsu ir kiti. Naujausi OMA darbai – tai pasaulinio garso architektūros ikonos: šiuolaikinio meno ir kultūros institucija Milane „Fondazione Prada“, naujasis dizaino muziejus Londone, itin didelio mastelio eksperimentinis statinys – Taipėjaus scenos menų centras (Taipei Performing Arts Center).

„Hormann Baltic“ yra didžiausio Europoje garažų vartų, automatikos ir įvairios paskirties durų gamintojo koncerno „Hörmann“ dalis. Kompanijai vadovauja jau trečioji bei ketvirtoji bendrovės įkūrėjo Augusto Hörmanno kartos. Koncernui šiuo metu priklauso 26 gamyklos, 14 iš jų veikia Vokietijoje, čia, naujausių technologijų robotizuotose gamybos linijose, gimsta su bekompromise kokybe siejami įmonės gaminiai.